در حال بارگزاری ...
0
سبد خرید شما خالیست!
میتواند برای مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر بروید :
دسته بندی محصولات
  بسته
  نمایش صفحه 1 از 1

  ارتودنسی

  مرتب سازی بر اساس
  جستجوی پیشرفته
  مرتب سازی بر اساس:
  • پیش فرض
  • ارزان‌ترین
  • گران‌ترین
  • پرفروش‌ترین
  • پربازدید‌ترین ها
  • جدیدترین ها
  • نام : الف تا ی
  • نام : ی تا الف
  222٬850 تومان
  178٬000 تومان

  بهداشت دندان های ارتودنسی شده

  از آن جایی که دوره ارتودنسی طولانی است و ممکن است ماه ها یا سال ها طول بکشد بنابراین رعایت بهداشت دهان و دندان در این دوره اهمیت زیادی دارد . درمان ارتودنسی مخصوصا ارتودنسی ثابت بین دو فک فضای مناسبی برای ماندن خرده های غذا و ایجاد و رشد انواع باکتری ها فراهم می کند و موجب پوسیدگی دندان ها می شود . دندان ها و بریس های آن ها باید به دقت تمیز شوند تا از بیماری لثه و پوسیدگی دندان جلوگیری شود. گاهی اوقات مسواک کردن دندان‌ها به تنهایی کافی نیست و شما باید از ابزار دیگری برای تمیز کردن دندان‌هایتان کمک بگیرید.

   

  مناسب ترین مسواک دندان های ارتودنسی شده

  چون مواد غذایی به براکت ارتودنسی می چسبد و در میان اتصالات آن گیر می کند مسواک های مختلفی طراحی شده اند که به وسیله آن ها می توانید از گیر کردن مواد غذایی در بین براکت ها جلوگیری کنید. حتما باید از مسواک مخصوص ارتودنسی استفاده کرد . با استفاده از این مسواک ها می توان از زوایای مختلف فشار های مختلفی وارد کرد . سبک طراحی مسواک مخصوص ارتودنسی به گونه ای است که پرزهای مسواک به بریس ها گیر نمی کند . مسواک های مخصوص ارتودنسی کمترین آسیب را به لثه وارد می کنند .با مسواک بین دندانی می‌توان پشت و اطراف سیم ارتودنسی، بند، کش و براکت‌ها را کاملاً تمیز کرد. بخش مهمی از مسواک زدن دندان های ارتودنسی شده شامل تمیز کردن براکت های ارتونسی است . مسواک زدن براکت شامل دو بخش مجزا می باشد  . بخش جلویی براکت بخشی است که در معرض دید عموم قرار دارد و بیمار دوست ندارد ظاهر آن خراب شود به همین خاطر نهایت تلاش خود در تمیز کردن آن را به کار می گیرد . مسواک زدن قسمت پشتی براکت نیز اهمیت زیادی دارد و بیمار باید از تجمع پلاک در این قسمت ها جلوگیری کند .

  ارتودنسی

  نحوه صحیح مسواک زدن دندان های ارتودنسی شده

  1. در هنگام مسواک زدن، از مقدار کمی خمیردندان استفاده کنید. برای این منظور مسواک با زاویه ۴۵ درجه بین لثه و براکت قرار گرفته و با حرکت چرخشی به آسانی نواحی مجاور لثه تمیز می شود. سطح جونده دندان ها را هم می توان با حرکات رفت و برگشتی به دفعات مناسب پاک سازی کرد.
  2. یکی از قسمت هایی که در مسواک کردن از آن غافل میشویم، پشت دندان هاست که باید با همان زاویه ی ۴۵ درجه و حرکات چرخشی به صورت متناوب برس شود.
  3. یکی از موارد مهم دیگر زبان است که به خاطر داشتن پرزهای ریز جایگاه خوبی برای رشد باکتری ها ست و می توان با حرکت رفت و برگشتی مسواک به خوبی آن را پاک سازی کرد.

   

  نخ دندان مناسب دندان های ارتودنسی شده

  در زمان ارتودنسی حتما از نخ پوشیده شده با موم استفاده کنید. نخ‌های غیر مومی به احتمال زیاد بین بریس‌ها گیر می‌کنند و کنده می‌شوند. دلیل دشوار بودن نخ دندان کشیدن با بریس وجود سیم‌هایی است که از هر براکت عبور کرده و آن‌ها را به هم متصل می‌کند. هنگام استفاده از نخ دندان ارتودنسی، نخ را از طریق هر شکاف پشت سیم بریس عبور دهید، مطمئن شوید که سیم را با نخ نخواهید کشید. پس از اینکه نخ را گرفتید، آن را به آرامی بین دندان‌های خود حرکت دهید. این کار را تکرار کنید تا زمانی که بین تمام دندان‌های خود نخ دندان بکشید.

  خانه
  دسته ها
  جستجو
  0 سبد
  پروفایل
  بیشتر
  تماس
  دسته بندی ها
  تخفیفات ویژه
  زود مصرف ها با قیمت کمتر
  آرایشی و بهداشتی
  مکمل های غذایی
  مادر و کودک
  محصولات جنسی
  مکمل های ورزشی
  مکمل های تنظیم وزن
  بازگشت به بالا