در حال بارگزاری ...
0
سبد خرید شما خالیست!
میتواند برای مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر بروید :
دسته بندی محصولات
  بسته
  نمایش صفحه 1 از 2

  فشار سنج

  مرتب سازی بر اساس
  جستجوی پیشرفته
  مرتب سازی بر اساس:
  • پیش فرض
  • ارزان‌ترین
  • گران‌ترین
  • پرفروش‌ترین
  • پربازدید‌ترین ها
  • جدیدترین ها
  • نام : الف تا ی
  • نام : ی تا الف

  انتخاب بهترین نوع فشارسنج

  یکی از ابزار و تجهیزات پزشکی مورد نیاز در منزل فشارسنج است. فشار سنج نیز برای افرادی که فشار خون بالا دارند، ضروری است. انتخاب بهترین نوع فشارسنج با توجه‌ به نیاز شما و استفاده آن در خانه یا استفاده حرفه‌ای تعیین می‌شود. فشار سنج‌های عقربه‌ای دقت بسیار بالایی در اندازه‌گیری دارند. اما برای استفاده از آنها باید دانش و مهارت استفاده از آن را داشته باشید.  فشارسنج‌های دیجیتالی طوری طراحی شده‌اند که بسیار کاربرپسند هستند. افرادی که سابقه پزشکی ندارند، می‌توانند بدون گوشی پزشکی با این دستگاه فشارخون را اندازه‌گیری کنند. کیفیت، جنس و نوع طراحی دستگاه فشارخون در عملکرد آن تاثیر زیادی دارد. تمامی قطعات از کاف تا سوپاپ و پمپ فشار همگی باید کیفیت قابل قبولی داشته‌باشند.   اگر می‌خواهید در خانه به‌راحتی فشار خود را اندازه بگیرید، بهترین فشارسنج برای شما فشارسنج دیجیتال است. این نوع دستگاه نیازی به گوشی پزشکی ندارد و به‌صورت خودکار صدا را ثبت می‌کند.

   

  روش  استفاده از فشارسنج

  برای استفاده درست از فشار سنج باید به نوع دستگاه توجه کنید.هرچند به‌طورکلی همه‌ی دستگاه‌ها بر اساس یک اصل عمل می‌کنند. یک کاف دستی در قسمت بازوبند فشار وارد می‌کند و با یک سوپاپ فشار آزاد می‌شود. در این حین باید با گوشی پزشکی صداهای جریان خون شریانی را گوش بدهید.

  در زمان تپیدن قلب، فشار خون در شریان‌ها افزایش پیدا می‌کند. زمانی که بطن‌ها برای ضربان بعدی آماده می‌شوند، این فشار کاهش پیدا می‌کند. این افزایش و کاهش فشارخون به ترتیب فشار سیستولیک و دیاستولیک نامیده می‌شود. باتوجه‌به این فرایندها در شریان‌ها اندازه‌گیری فشارخون انجام می‌شود.

  فشارسنج

  انواع فشارسنج

  • فشارسنج جیوه‌ای

  متداول‌ترین نوع دستگاه فشار سنج، دستگاه‌های جیوه‌ای است. فشارسنج جیوه‌ای یک کاف بادی دستی دارد که از طریق لوله جیوه‌ای به واحدهای اندازه‌گیری متصل است. زمانی که می‌خواهید از این دستگاه استفاده کنید، باید به‌طور عمودی و کاملا صاف قرار بگیرد. در این شرایط اعداد کاملا دقیق خواهند بود. این نوع دستگاه‌ها بسیار حساس هستند. باید مراقب باشید، ضربه‌ای نخورد. زیرا مخزن جیوه پاره شده و دستگاه بی‌مصرف می‌شود. مهمترین مزیت این دستگاه‌های جیوه‌ای این است که استفاده از آنها آسان است. 

  • فشارسنج عقربه‌ای

  در این نوع دستگاه‌های فشارسنج از جیوه استفاده نمی‌شود و بدون مایع کار می‌کند. ایمن‌ترین دستگاه که می‌تواند جایگزین دستگاه جیوه‌ای شود، فشارسنج عقربه‌ای است. روش اندازه‌گیری فشار خون با این دستگاه مشابه فشارسنج جیوه‌ای است. در این نوع فشار سنج گوشی پزشکی باید به کاف وصل شود.

  • فشارسنج دیجیتالی

  پیشرفته‌ترین دستگاه از نظر تکنولوژی تا به امروز فشارسنج دیجیتالی است. این دستگاه‌ها سنسور فشار الکتریکی دارند و به‌راحتی می‌توان اندازه فشارخون را روی صفحه‌نمایش مشاهده کرد. همانند فشارسنج‌های جیوه‌ای و عقربه‌ای این نوع دستگاه هم یک کاف بادی دارد.

   

  سخن پایانی

  مسائلی وجود دارد که در خرید فشار سنج باید مدنظر بگیرید. اول اینکه از این دستگاه برای چه مقصدی می‌خواهید استفاده کنید و البته قیمت دستگاه باید برای شما مقرون‌ به‌صرفه باشد. دومین مسئله‌ی مهم دقت دستگاه است. فشار سنج‌های جیوه‌ای بالاترین دقت و فشارسنج دیجیتال کمترین دقت را دارند. نوع عقربه‌ای هم دقت بسیار بالایی دارد. اما نوع جیوه‌ای و عقربه‌ای برای خواندن فشار خون نیاز به گوشی پزشکی و کمی تخصص دارند. ازاین‌رو برای مصرف خانگی و بدون پیش‌زمینه‌ی پزشکی، فشارسنج‌های دیجیتال گزینه‌های منطقی‌تری هستند، اما نوع دیجیتال کمی گران‌تر است.

  خانه
  دسته ها
  جستجو
  0 سبد
  پروفایل
  بیشتر
  تماس
  دسته بندی ها
  تخفیفات ویژه
  زود مصرف ها با قیمت کمتر
  آرایشی و بهداشتی
  مکمل های غذایی
  مادر و کودک
  محصولات جنسی
  مکمل های ورزشی
  مکمل های تنظیم وزن
  بازگشت به بالا